بازنشستگی پیش از موعد و از کارافتادگی ، الزامات مختلف برای کارمندان دولت: تفاوت بین بیماری دائمی و ناتوانی

[ad_1]

از OrizzonteScuola

بر جاکومو مازارلا

در بخش دولتی ، الزامات دسترسی به حقوق بازنشستگی مربوط به شرایط از کارافتادگی با شرایط کارمندان در بخش خصوصی متفاوت است.

مستمری بطلان یک اقدام تأمین اجتماعی است که برای کارگرانی که از معلولیت رنج می برند در نظر گرفته شده است. کارگرانی که کمیسیون های پزشکی صالح آنها از درجه معلولیت برخوردار است ، از برخی درمان های تأمین اجتماعی برخوردار هستند. اما اینها درمان هایی است که فقط در مورد کارمندان بخش خصوصی اعمال می شود. در واقع ، این به اصطلاح کارمندان دولت اعمال نمی شود.

در مشاغل عمومی ، از جمله در مدرسه ، انواع مختلفی از حقوق بازنشستگی از کارافتادگی وجود دارد ، اما آنها با کارگران خصوصی متفاوت هستند.

با استفاده از این راهنما ، ما موضوع را عمیق تر می کنیم تا جنبه هایی را که درمان اعمال شده در اشتغال عمومی را در مقایسه با بخش خصوصی متمایز می کند ، برجسته کنیم.

معلولیت و ناتوانی دائمی

در خدمات کشوری ، می توان از م ofسسه حقوق بازنشستگی دائمی بیماری استفاده کرد ، مشروط بر اینکه این امر بر تعهدات کاری تعیین شده تأثیر بگذارد. در حقیقت ، این ناتوانی ، هنگامی که توسط کمیسیون های بررسی پزشکی مشخص شد ، که همیشه به موسسه امنیت اجتماعی ملی گزارش می شوند ، مدیریت محل کار کارمند را مجبور می کند تا به روشی خاص عمل کند. در واقع ، در وهله اول ، لازم است كه كارگر در شغل دیگری با همان سطح ، از جمله دستمزد شغل قبلی ، اما مطابق با آسیب شناسی هایی كه كارگر از آن رنج می برد ، قرار گیرد.

درصورتی که امکان کارگر در محل کار و شغلی مناسب با سلامتی وی وجود نداشته باشد ، باید بازنشسته شود.

کارگر ، صرف نظر از سنش ، می تواند در بازنشستگی قرار گیرد ، اما به شرطی که شرایط خاصی را داشته باشد. در واقع حداقل 14 سال و 11 ماه و 16 روز خدمت طول می کشد.

از جمله ، معلولیت حق مرخصی را می دهد و این اولین تفاوت بزرگ را در مقایسه با بخش خصوصی تعیین می کند. در حقیقت ، کارمندان دولت که بر خلاف کارمندان بخش خصوصی قادر به مطالبه کمک هزینه بطلان عادی نیستند ، فقط در صورت انقضا of دوره مرخصی استعلاجی و تنها در صورت بروز شرایط ناتوانی در ادامه کار ، حق مطالبه مستمری بطلان را دارند. .

ما در مورد معلولیت و در نتیجه بازنشستگی فقط در صورتی صحبت می کنیم که امکان پذیر نباشد در یک سطح دیگر در م institutionسسه ای که در آن کار می کنید ، نقش دیگری انجام دهید. از نظر الزامات و بین بخش و بخش مدیریت دولتی تفاوت وجود دارد. در واقع ، حداقل 15 سال سابقه خدمت برای کارمندان دولت و بخش دفاعی و امنیتی مورد نیاز است ، دومی حداقل 12 سال کارآمد خدمت دارد. تفاوت هایی که می توان متوجه آنها شد ، حتی اگر ما در مورد بخش بهداشت یا مقامات محلی صحبت کنیم ، که مدت خدمت آنها نمی تواند کمتر از 20 باشد.

از طرف دیگر ، برای موارد معلولیت بسیار جدی ، هر کس حداقل به 5 سال کمک هزینه پرداختی نیاز دارد که حداقل 3 سال از 5 سال قبل از تاریخ درخواست بازنشستگی.

ناتوانی عمومی از خدمات

هنگامی که کارمند ناتوان اعلام شد یا از وضعیت عدم آمادگی مطلق رنج برد ، اخراج به اصطلاح آغاز می شود. مطابق با مصوبه ریاست جمهوری № 171 سال 2011 ، اگر یک کارگر توسط کمیسیون های پزشکی صالح شناخته شود و حداقل 15 سال سابقه خدمت یا بهتر از این در 14 سال خاص 11 به دست آورده باشد ، برای همیشه و کاملاً نامناسب تلقی می شود. ماه و 16 روز خدمات. البته ، لازم است که رابطه اشتغال با انگیزه ، که همچنان بی تناسب برای خدمات است ، خاتمه یابد.

برخلاف بخش خصوصی ، در بخش دولتی کمیسیون امتحان پزشکی مرجع صالح است. تا آنجا که به مدارس مربوط می شود ، این روش برای سالها به خوبی تعریف شده است. در حقیقت ، خود کارگر و به روش سلسله مراتبی یا مدرسه ممکن است درخواستی را برای تعیین معلولیت که اجازه ادامه خدمات را ندارد ، به کمیسیون امتحان پزشکی ارائه دهد.

پس از آنکه کمیسیون ، پس از دعوت و همبستگی بازدید از کارگر ، شرایط کارگر را تثبیت کرد و به صدور گزارش ادامه داد ، وی خود را در مدرسه یافت و بلافاصله کارگر را از خدمت اخراج کرد. سپس از دومی خواسته می شود تا از طریق دبیرخانه مدارس مituteسسه ای که در آن کار می کند ، برای مستمری در هیئت مدارس استان درخواست کند.

لازم به یادآوری است که حقوق بازنشستگی از روز اول پس از اخراج شروع می شود و کارگران دارای معلولیت بالای 74٪ حق افزایش حقوق و میزان حقوق بازنشستگی را دارند. در عمل حداکثر 5 سال حق بیمه می تواند هم برای محاسبه مزایای بازنشستگی و هم برای دستیابی به حق بازنشستگی بازپرداخت شود ، زیرا برای هر سال خدمت ، پس از اینکه کارگر حداقل 74٪ از کارافتادگی داشته باشد ، افزایش مشارکت به دلیل 2 ماه است.

به طور طبیعی ، حداکثر سقف 5 سال در حداکثر حد تجربه بیمه کمک می کند ، که به یاد می آوریم ، 40 سال تعیین شده است.

از زمان شروع اصلاحیه اصلاحات بازنشستگی Lanfranco Dini ، که در تاریخ 1 ژانویه 1996 انجام شد ، کارمندان دولت به طور کلی توانستند به محیط اعمال مستمری بطلان مطلق و دائمی برای هر شغل بازگردند. به عبارت دیگر ، از سال 1996 ، کارگران دولتی با کسانی که قبلاً برای کارگران بخش خصوصی ثبت نام شده در INPS با توجه به مستمری بطلان مطلق در نظر گرفته شده اند ، برابر می شوند.

در این حالت ، شرایط لازم برای وضعیت خدمت از شدت کمتری برخوردار است ، زیرا همانطور که قبلاً گفتیم ، 5 سال سابقه کافی خواهد بود که 3 سال از آن در پنج سال قبل از تاریخ درخواست بازنشستگی است.

طبیعتاً لازم است کمیسیون ذی صلاح این ناتوانی را تشخیص دهد که عدم توانایی دائمی کارگر در انجام هرگونه فعالیت کاری را تعیین می کند.

روش کار کمی متفاوت است ، که در هر صورت همیشه از کمیسیون تأیید پزشکی عبور می کند ، مدرسه به شما نظر می دهد در مورد شرایط ناتوانی کامل کارمند در انجام هر گونه فعالیت کاری.

این درخواست همراه با گواهی پزشکی باید مستقیماً به م theسسه ای که کارگر در آن کار می کند و بنابراین در مورد مدرسه به م instسسه وی ارسال شود. بازدید از کمیسیون به دنبال تقاضای طرف ذینفع انجام می شود. فقط در صورتجلسه ای که توسط کمیسیون صادر شده است ، خدمات مدارس استانی می تواند پایان کار را تعیین کند.

تاریخ شروع به کار حقوق بازنشستگی پرداخت شده توسط INPS ، در صورتی که این اتفاق قبل از تسلیم درخواست رخ دهد ، از اولین روز ماه پس از پایان کار ، آغاز می شود. اگر درخواست توسط کارگر وظیفه ارائه شود ، بلافاصله پس از تاریخ خاتمه شروع می شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *