ریختن اسپرم

آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد { دلایل علمی }

آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد

علاوه بر این که بتوانید در یک بارداری کم خطر به جایی که اسپرم شما می رود آرامش داشته باشید، ممکن است از دانستن اینکه احتمال باردار شدن مجدد برای یک زن باردار بسیار بعید است، راحت شوید.

در این مطلب از همسرتایم به این سوال که آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد و یا ریختن اسپرم در دوران بارداری مشکلی دارد یا خیر.

به بیان ساده، سوپرفاتاسیون بارداری است که پس از شروع بارداری دیگری شروع می شود.

دیوانه به نظر می رسد؟ سوپرفرتاسیون در انواع پستانداران دیگر به خوبی ثبت شده است اما به دلایلی در انسان بسیار بعید است. در حقیقت، کمتر از 10 مورد در ادبیات پزشکی گزارش شده است.

ابتدا یک زن برای باردار شدن باید تخمک گذاری کند و فرآیند تخمک گذاری اساساً در طول بارداری به دلیل ترشح برخی هورمون ها متوقف می شود.

دوم، حتی اگر یک زن باردار تخمک گذاری کند، اسپرم باید به آن تخمک برسد. اما به لطف پلاگین مخاطی، اسپرم از رسیدن به تخمک در اوایل بارداری جلوگیری می کند. (در حالی که این هدف اصلی پلاگین مخاطی نیست، خواص مسدود کننده باکتری و عفونت آن روی اسپرم نیز کار می کند.)

ثالثاً، برای اینکه حاملگی قابل قبولی رخ دهد، تخمک بارور شده باید با موفقیت در رحم کاشته شود. این نیاز به تعادل هورمونی دارد که معمولاً در دوران بارداری یافت نمی شود.

با توجه به همه این عوامل، سوپرفتاسیون یک احتمال بسیار نادر است. به محض اینکه بارداری قابل قبولی ایجاد شد، بدن شما نسخه خود را از علامت “بدون جای خالی” آویزان می کند.

 

آیا ریختن اسپرم در ماه اول بارداری ضرر دارد

اسپرم معمولاً برای زنان باردار و نوزادان بی خطر در نظر گرفته می شود. با این حال، اگر در مورد ایمنی کلی رابطه جنسی به دلیل عوامل خطر مرتبط با بارداری خود سؤالی دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

نه تنها اسپرم بی خطر است، بلکه ممکن است داشتن رابطه جنسی و تماس با اسپرم قبل و در طول بارداری فوایدی داشته باشد:

  • اسپرم و رابطه جنسی واژینال می توانند به القای زایمان در زمان مناسب کمک کنند. اکسی توسین، یکی از هورمون های کلیدی که در پیشرفت زایمان نقش دارد، در طول رابطه جنسی ترشح می شود و ارگاسم انقباضات را تقلید می کند. همچنین پروستاگلاندین های موجود در اسپرم می توانند به رسیدن دهانه رحم کمک کنند. (اما نگران نباشید – داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری باعث زایمان زودرس در حاملگی های کم خطر نمی شود.)
  • افزایش خلق و خو و افزایش جریان خون قلبی عروقی از مزایای رایج برای زنان باردار دارای رابطه جنسی است و می تواند به جنین نیز منتقل شود.
  • یکی اخیرمرورمنبع مورد اعتمادقرار گرفتن قبل از بارداری با اسپرم یک مرد خاص (مانند یک شریک زندگی طولانی مدت یا همسر) با خطر کمتر ابتلا به پره اکلامپسی در بین مادران بار اول مرتبط است.

آیا ریختن اسپرم ضرر دارد

اگر تصمیم به داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری دارید، نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که عفونت های مقاربتی (STI) همچنان در دوران بارداری قابل انتقال هستند، بنابراین باید محافظت مناسب انجام شود.

محافظت از عفونت در دوران بارداری بسیار مهم است، زیرا هر گونه التهاب لگنی منجر به زایمان زودرس، سقط جنین یا سایر عوارض سلامتی برای مادر و نوزاد می شود.

منبع :

https://www.nhs.uk/common-health-questions/mens-health/how-can-i-improve-my-chances-of-becoming-a-dad/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *